ATEUS-EasyGate - telefon a internet pro domácí kancelář

Nabízí prostřednictvím produktu EasyGate komunikační řešení dostupné pro každého s mnoha významnými funkcemi. Bránu EasyGate zcela jednoduše připojíte k jakékoliv pobočkové ústředně, běžnému telefonnímu přístroji nebo přímo k počítači. To uživateli umožnuje plně využít tři základní funce, hlasový přenos, odesílání a příjímání SMS zpráv a přenos dat. Cenová dostupnost, společně se zajímavým designem a funkčností  řadí bránu do kategorie spotřební elektroniky.

... Klikněte pro více informací

Hlasový přenos, tedy telefonování z připojeného telefonu, přijde vhod lidem, kteří nemají rádi u hlavy "mikrovlnku", ale dávají přednost klasickému telefonu třeba i s handsfree. Zejména pokud telefonují dvě nebo čtyři hodiny denně. Protože i při domácí práci jde řada hovorů na mobilní čísla, uživatele i případného plátce potěší, že hovory přes GSM bránu jsou tarifovány stejně jako ostatní hovory mobil-mobil, takže odpadá dražší volání z pevných linek do mobilních sítí. Dobrým pomocníkem jsou v tomto případě i restrikce, které omezí nežádoucí volání do zahraničí či na drahé linky se speciálním tarifem.

Druhou funkcí jsou esemesky, které se dají jednoduše napsat na počítači a po připojené sériové lince předat bráně k odeslání. To je i cesta, kterou brána předá přijaté SMS zpět počítači.
Poslední funkcí, která je tou nejvýznamnější, je přenos dat. EasyGate představuje jednoduché řešení pro přístup k internetu a e-mailu prostřednictvím GPRS mobilních operátorů. Ve srovnání s připojením přes mobil je výhodou stabilní externí anténa, která zajistí dobrý příjem signálu bez kolísání a tím maximální přenosovou rychlost. Další výhodu představuje síťové napájení, které neničí baterku mobilu.

"Tyto funkce bránu předurčují i pro využití na trhu vybavení pro domácí pracovníky a malé kanceláře" říká Ivan Čerjak, manažer prodeje 2N TELEKOMUNIKACE a.s. a doplňuje: "Na rozdíl od pevné telefonní linky sdílené s domácností je možné GSM bránu včetně tarifu od operátora 100% zahrnout do nákladů a zbavit se tak složitého prokazování podílu nákladů "

Instalace a zprovoznění brány je velmi jednoduché. Po zapojení jednoho či dvou kabelů a zasunutí SIM karty je brána připravena k provozu. Vše je takzvaně plug&play, takže stačí z přiloženého CD nainstalovat driver pro sériové rozhraní a vše je připraveno.